Czy układanie się zębów mlecznych może wskazywać na wadę zgryzu?

Moja córeczka skończyła rok i zauważyłam u niej, że górne zęby chowają się do tyłu zębów dolnych. Czy to może być już wada zgryzu czy dopiero gdy wyjdą wszystkie mleczaki można udać się do ortodonty? Dziecko również śpi i chodzi z otwartymi ustami (w dzień czasem wysuwa język). Pediatrzy mówili, że to prawdopodobnie przez suche powietrze w domu, ale niepokoi mnie, że ona tak oddycha.

Proszę umówić wizytę u stomatologa zajmującego się dziećmi w wieku Pani córki. Oddychanie przez usta może mieć swoją przyczynę laryngologiczną, ale będzie skutkowało nieprawidłowym rozwojem zgryzu.
Wskazana konsultacja laryngologiczna oraz ortodontyczna.
Wskazana wizyta u stomatologa dziecięcego.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1801
Pytań zadanych
przez pacjentów
5082
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi