Czy układanie się zębów mlecznych może wskazywać na wadę zgryzu?

Moja córeczka skończyła rok i zauważyłam u niej, że górne zęby chowają się do tyłu zębów dolnych. Czy to może być już wada zgryzu czy dopiero gdy wyjdą wszystkie mleczaki można udać się do ortodonty? Dziecko również śpi i chodzi z otwartymi ustami (w dzień czasem wysuwa język). Pediatrzy mówili, że to prawdopodobnie przez suche powietrze w domu, ale niepokoi mnie, że ona tak oddycha.

Proszę umówić wizytę u stomatologa zajmującego się dziećmi w wieku Pani córki. Oddychanie przez usta może mieć swoją przyczynę laryngologiczną, ale będzie skutkowało nieprawidłowym rozwojem zgryzu.
Wskazana konsultacja laryngologiczna oraz ortodontyczna.
Wskazana wizyta u stomatologa dziecięcego.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi