Czy torbiel szyszynki może wymagać leczenia jeżeli wykazuje objawy bólowe?

Od 5 miesięcy zmagam się z wymiotami niezależnymi od pory dnia i jedzenia oraz mocnymi bólami głowy. Po wykonaniu rezonansu okazało się, że mam torbiel szyszynki wielkości 4 mm. Jestem umówiona już do neurologa w celu skonsultowania wyników, ale jest to dosyć odległy termin. Wiem o torbieli tyle, że da się z nią żyć i zazwyczaj nie wymaga interwencji neurochirurga, ale to w przypadkach, gdy nie są one wystarczająco duże lub nie dają objawów. Czy jeśli moja torbiel ma 4 mm, ale daje objawy, to czy może wymagać jakiegoś leczenia czy tylko regularnej kontroli?

Wiążącej odpowiedzi na to pytanie będzie mógł udzielić neurolog, po zebraniu z Panią szczegółowego wywiadu, przeprowadzeniu badania przemiotowego neurologicznego i ocenie wyników dotyhczas wykonanych badań. Wszystkie te elementy łącznie będą decydowały o dalszym postępowaniu, zarówno diagnostycznym jak i terapeutycznym.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Wymioty w Katowicach Wymioty w Dąbrowie Górniczej Wymioty w Bielsku-Białej Wymioty w Gliwicach Wymioty w Warszawie Wymioty w Krakowie Wymioty w Częstochowie Neurolog w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9965
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi