Czy torbiel spowodowana wkładką antykoncepcyjną nie jest niebezpieczna?

Rok temu miałam założoną wkładkę antykoncepcyjną. Po 4 miesiącach na kontroli okazało się, że zrobił się torbiel na jajniku około 3 cm, dostałam czopki i się wchłonął. Teraz poszłam na kontrolę i okazało się, że znowu jest torbiel około 3-3,5 cm i kolejny raz dostałam czopki. Lekarz powiedział, że jak najbardziej może tak być od wkładki, ale nie ma potrzeby jej usuwać, bo torbiele nie są groźne. Jak urośnie większy to sam pęknie, może trochę boleć mnie dół brzucha, ale nic groźnego mi się stać nie może. Trochę się zdziwiłam, ale kłócić się nie zamierzam. Czy rzeczywiście torbiele nie są groźne i usuwanie wkładki byłoby zbędne?
Przy niektórych wkładkach antykoncepcyjnych, hormonalnych faktycznie mogą pojawiać się torbiele czynnościowe. Proszę pozostać pod kontrolą ginekologa i zastosować dobrane leczenie, a przede wszystkim okresowo wykonywać badanie usg, szczególnie w przypadku pojawienia się dolegliwości podbrzusza. Istnieją metody farmakologiczne zmniejszające ryzyko nawrotu torbieli, proszę to omówić z lekarzem.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7005
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi