Czy torbiel okołojajnikowa może się wchłonąć?

Czy istnieje szansa, że torbiel okołojajnikowa może wchłonąć się dzięki tabletkom antykoncepcyjnym? Czy jest to taki typ, który można usunąć wyłącznie laparoskopowo/operacyjnie?

Bez szczegółowego badania ultrasonograficznego nie można stwierdzić jakiego typu to torbiel i czy w ogóle rokuje na samoistne wchłonięcie się. Część torbieli jajnika może wymagać nawet pilnego leczenia chirurgicznego. Proszę omówić z ginekologiem podczas badania czy istnieje u Pani możliwość leczenia zachowawczego.
torbiel okołojajnikowa może się wchłonąc, ale zależy jakiego jest rodzaju i jaka duża
Tak , torbiel jajnika może się wchłonąc po lekach hormonalnych
Tak, leki hormonalne mogą powodować inwolucje czyli zmniejszanie a nawet wchłaniane torbieli jajnika
Tak, torbiel może się wchłonąć.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi