Czy to zespół policystycznych jajników?

Mam 30 lat, jeszcze nie rodzilam. Ostatnio wykryto u mnie mięśniaka macicy ok.4,5 cm. Ale niepokoją mnie też inne objawy, które ciężko zdiagnozować, lekarze rozkładają ręce. Podejrzewam u siebie zespół plicystycznych jajników, albo początkowe problemy z tarczycą. Zawsze miałam nieregularne miesiączki, cykle po ok. 30, 36, 46 dni. Od 3 lat bez skutku walczę z uciążliwym trądzikiem w okolicy brody, wypadaniem włosów. Od kilku lat przy normalnej sylwetce i prawidłowej wadze mam bardzo dużo tkanki tłuszczowej na brzuchu ( wyglądam jak w ciąży). Bolą mnie stawy kolanowe, leczenie u specjalisty bez wyraźnej poprawy. Cytologia cały czas: Zmiany zapalne w komórkach nablonkowych, bardzo liczne granulocyty obojętnochłonne. (Mam nadżerkę od kilku lat) Badania krwi w 10 dniu cyklu: TSH: 2,87, FT4 0,93 ng/dl, Prolaktyna 15,82 ng/ml, Insulina 7,4, Testosteron 0,35 ng/ml, AMH 16,10 ng/ml, Żelazo 79, Morfologia w normie poza: limfocyty 1,31 Badanie krwi rok wcześniej: Testosteron 0,36 Prolaktyna 13,93 Progesteron

należy wykonac badanie usg jajników i badanie ginekologiczne, potrzebne jest wiecej informacji
należy wykonac badanie usg jajników i badanie ginekologiczne, potrzebne jest wiecej informacji

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3581
Pytań zadanych
przez pacjentów
8548
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi