2023-11-29

Czy to samo się zagoi, czy muszę iść do szpitala?

Zostałem pobity kijem baseballowym kilkunastokrotnie po głowie (nie twarzy) 11.11. Zbagatelizowałem sprawę, choć bolał mnie każdy centymetr czaszki - 16.11 głowa zaczęła puchnąć w różnych miejscach, trafiłem na Izbę Przyjęć, gdzie przeszedłem tomografię i chirurg stwierdził, że samo się ma zagoić. Przepisał mi antybiotyk i probiotyk. 23.11 skończyłem brać antybiotyk, zjadłem tyle, ile było co 8 godzin, 25.11 dostałem nieustających silnych dreszczy gorączki i ogólnie jakby grypa. 26.11 wstając rano z łóżka, zauważyłem, że prawie połowa poduszki jest zalana masa żółtej gęstej ropy na głowie też miałem jej sporo, następne 2 dni nadal ciągle lala się ropa, ale opuchlizny nie było, oczywiście wciąż zażywałem leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe. Teraz choroba jakby ustaje, gorączki nie ma, dreszczy prawie też leków już też tyle nie jem, ale mam wielkiego strupa (tam skąd lala się ropa i była stara rana) a na czaszce od czubka po samo czoło opuchliznę z ropą pod skórą (gdy dotykam, bardzo boli i jest jak gąbką) chciałem tego strupa jakoś usunąć, aby ta cała ropa miała ujście, ale jest zbyt gruby i twardy. Byłem dzisiaj na SORze, to Pani w rejestracji mi powiedziała, jak dałem jej papiery z Izby, że jak mam skierowanie do poradni Chirurgicznej, to nie wiadomo czy mnie doktor przyjmie, umówiłem wizytę u chirurga w poradni, ale dopiero za 2 tygodnie. Co robić?

Proszę powiedzieć Pani z rejestracji w SOR żeby zajęła się swoją pracą a nie zniechęcała pacjentów do wizyt, jestem lekarzem i z Pana wywiadem z całą pewnością bym pana zbadała w SOR żeby wykluczyć konieczność włączenia ponownej antybiotykoterapii w trybie pilnym. Gorączka po urazie głowy jest na tyle niepokojąca że nie należy czekać 2 tygodni do wizyty u lekarza, proszę przynajmniej pójść do lekarza POZ.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Chirurg w Katowicach Chirurg w Dąbrowie Górniczej Chirurg w Bielsku-Białej Chirurg w Częstochowie Chirurg w Gliwicach Chirurg w Warszawie Chirurg w Krakowie Chirurg w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15641
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4