Czy to ponowna infekcja paciorkowcem?

Jakiś czas temu chłopak zaraził mnie Streptococcus agalactiae. Oboje podjęliśmy leczenie antybiotykami i przez cały czas nie podejmowaliśmy kontaktów intymnych ani nie całowaliśmy się. Po ostatnim pocałunku ponownie odczuwam objawy zapalenia cewki moczowej, które pojawiało się przy poprzedniej infekcji. Czy chłopak mógł mnie zarazić ponownie? Dodam, że mam stwierdzony pęcherz nadreaktywny i przyjmuje leki z tego powodu. A dzień po pocałunku, byłam w podróży i nie mogłam korzystać z toalety, wtedy kiedy potrzebowałam (nie siadałam na deskę).

Proszę wykonać posiew moczu z antybiogramem.
Infekcje tą bakterią należą do częstych, ale zazwyczaj bezobjawowych u osób dorosłych.
W przypadku nawrotu dolegliwości proszę rozważyć ponowne wykonanie badania posiewu moczu oraz wizytę u urologa.
Trzeba będzie powtórzyć posiew moczu, być może doszło do reinfekcji albo zakażenia zupełnie inną bakterią.
zalecam wykonanie posiewu moczu i badania ogólnego moczu
Wskazane jest wykonanie posiewu moczu i badania ogólnego moczu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi