Czy to normalne, że okres po rozpoczęciu antykoncepcji trwa 12 dni?

Zaczęłam brać tabletki antykoncepcyjne w 32 dniu cyklu po zobaczeniu plamienia. Myślałam, że to okres, jednak na drugi dzień nic już nie było. Zdziwiłam się, bo myślałam, że przyjmuję tabletkę w pierwszym dniu okresu, a jednak najwidoczniej to nie był okres, tylko plamienie. Kontynuowałam przyjmowanie tabletek i po 4 dniach dostałam okres. Dziś już mam 12 dzień okresu. Czy to normalne, że trwa tak długo? Zawsze trwał 6-7 dni. Na początku był obfity jak zwykła miesiączka. Teraz krwawienie jest mało obfite, ale się przedłuża i zauważyć można liczne zgrubienia z krwi. Byłam dziś u ginekologa i powiedział, że nie zaczęłam przyjmować tabletek z pierwszym dniem cyklu więc mam sama sobie podziękować... Kazał mi przyjmować teraz podwójną dawkę (dwie tabletki naraz, ze starego i nowego opakowania) a później normalnie brać białe tabletki, czyli placebo. Czy to bezpieczne przyjmować tak podwójną dawkę?

Każda dawka antykoncepcji hormonalnej niesie ze sobą określone ryzyko. Można rozważać różne sposoby unormowania Pani cyklu, ale bez badania w szczególności w usg nie mam możliwości zweryfikowania zasadności obecnie zaleconego schematu.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Poznaniu Ginekolog w Lublinie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3832
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9276
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+103
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi