Czy to normalne gojenie się tatuażu?

Robiłam tatuaż dwa dni temu. Ma on 16,5cm długośći, jest na przedramieniu. Ręka jest opuchnięta, skóra wokół niego zaczerwieniona, a tatuaż jest cieplejszy niż reszta ręki. To mój pierwszy tatuaż i nie wiem czy tak właśnie wygląda gojenie.

Dla oceny nasilenia stanu zapalnego proszę udać się na stacjonarną wizytę lekarską.
Zaczerwienienie i wzmożone ucieplenie to cechy stanu zapalnego, jaki jest powodowany przez tatuaż. Aby ocenić nasilenie stanu zapalnego i ewentualne cechy nadkażenia bakteryjnego sugeruję osobistą konsultację z lekarzem.
Stan zapalny po wprowadzeniu barwnika, to normalna reakcja organizmu, Tatuaż jest duży, i reakcja zapalna o dużym nasileniu. Trzeba utrzymywać higienę Dobrze skontaktować się z lekarzem na wizytę stacjonarną.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2831
Pytań zadanych
przez pacjentów
7031
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi