Czy to normalne gojenie się tatuażu?

Robiłam tatuaż dwa dni temu. Ma on 16,5cm długośći, jest na przedramieniu. Ręka jest opuchnięta, skóra wokół niego zaczerwieniona, a tatuaż jest cieplejszy niż reszta ręki. To mój pierwszy tatuaż i nie wiem czy tak właśnie wygląda gojenie.

Dla oceny nasilenia stanu zapalnego proszę udać się na stacjonarną wizytę lekarską.
Zaczerwienienie i wzmożone ucieplenie to cechy stanu zapalnego, jaki jest powodowany przez tatuaż. Aby ocenić nasilenie stanu zapalnego i ewentualne cechy nadkażenia bakteryjnego sugeruję osobistą konsultację z lekarzem.
Stan zapalny po wprowadzeniu barwnika, to normalna reakcja organizmu, Tatuaż jest duży, i reakcja zapalna o dużym nasileniu. Trzeba utrzymywać higienę Dobrze skontaktować się z lekarzem na wizytę stacjonarną.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5243
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi