2023-12-17

Czy to możliwe, że ginekolog nie wykrył ciąży?

5 grudnia byłam u ginekologa, wszystko było ok, nic nie wykrył, 13 grudnia miałam dostać miesiączkę mamy 17 a miesiączki brak - czy może to oznaczać ciążę? Na razie nie chce wykonywać testu, ale gdyby tak było, że byłabym w ciąży czy lekarz 5 grudnia by coś zauważył?

Dzień dobry,

Jest możliwe, że ciąża nie została wykryta podczas wizyty u ginekologa 5 grudnia, szczególnie jeśli byłaby to bardzo wczesna faza ciąży. W pierwszych tygodniach ciąża może nie być jeszcze widoczna podczas standardowego badania ginekologicznego, zwłaszcza jeśli nie wykonano ultrasonografii.

Opóźnienie miesiączki może być spowodowane wieloma czynnikami, w tym stresem, zmianami masy ciała, zaburzeniami hormonalnymi, intensywnym wysiłkiem fizycznym czy zmianami w stylu życia. Oczywiście, jedną z przyczyn opóźnienia może być także ciąża.

Jeśli istnieje podejrzenie ciąży, najbardziej wiarygodnym sposobem na jej potwierdzenie lub wykluczenie jest wykonanie badania beta-hCG z krwi, które może dać wiarygodny wynik już po kilku dniach od zapłodnienia. Testy ciążowe z moczu są również opcją, choć są zazwyczaj zalecane do wykonania około tygodnia po spodziewanej miesiączce, aby zwiększyć ich dokładność.

Proszę pamiętać, aby dbać o swoje zdrowie i w przypadku dalszych wątpliwości skonsultować się z lekarzem. Regularne wizyty kontrolne i konsultacje są ważne, niezależnie od tego, czy jest Pani w ciąży, czy też doświadcza Pani innych problemów zdrowotnych.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Warszawie Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ciąża w Katowicach Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Gliwicach Ciąża w Częstochowie Ciąża w Gdańsku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15637
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4