Czy to może być stwardnienie rozsiane (SM)?

Problem zaczął się około miesiąca temu. Dostałam dziwnego ataku po zapaleniu marihuany, którą zażywałam przez około 6 lat (po ataku przestałam). Zdrętwiały mi wtedy ręce, nogi, mrowiły usta i język, kręciło mi się w głowie. Po tym ataku zostały zaburzenia widzenia - ciągle mam wrażenie, że nie mogę skupić wzroku na jednym punkcie i że obraz jest lekko rozmazany, pojawiły się również męty. Ostatnio doszły też drgania i skoki mięśni na całym ciele, głównie w pozycji leżącej. Również po spacerach czuję skoki mięśni na pośladkach i udach. Miałam robione TK głowy, badanie dna oka, morfologię, badane elektrolity, mocz, próbę tężyczkową - wszystko w normie. Panicznie boję się, że mogą to być pierwsze objawy SM, ale po wizytach u neurologa, endokrynologa i na SOR nikt tego nie zasugerował. Oprócz tego mam problemy ze snem, nie mam w ogóle motywacji, obsesyjnie sprawdzam w internecie swoje objawy i o niczym innym w ciągu dnia nie potrafię myśleć. Wcześniej nie miałam zdiagnozowanych żadnych chorób, na ogół czułam się dobrze, w mojej rodzinie też nie zdiagnozowano żadnych chorób neurologicznych. 

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi