Czy to może być stwardnienie rozsiane (SM)?

Problem zaczął się około miesiąca temu. Dostałam dziwnego ataku po zapaleniu marihuany, którą zażywałam przez około 6 lat (po ataku przestałam). Zdrętwiały mi wtedy ręce, nogi, mrowiły usta i język, kręciło mi się w głowie. Po tym ataku zostały zaburzenia widzenia - ciągle mam wrażenie, że nie mogę skupić wzroku na jednym punkcie i że obraz jest lekko rozmazany, pojawiły się również męty. Ostatnio doszły też drgania i skoki mięśni na całym ciele, głównie w pozycji leżącej. Również po spacerach czuję skoki mięśni na pośladkach i udach. Miałam robione TK głowy, badanie dna oka, morfologię, badane elektrolity, mocz, próbę tężyczkową - wszystko w normie. Panicznie boję się, że mogą to być pierwsze objawy SM, ale po wizytach u neurologa, endokrynologa i na SOR nikt tego nie zasugerował. Oprócz tego mam problemy ze snem, nie mam w ogóle motywacji, obsesyjnie sprawdzam w internecie swoje objawy i o niczym innym w ciągu dnia nie potrafię myśleć. Wcześniej nie miałam zdiagnozowanych żadnych chorób, na ogół czułam się dobrze, w mojej rodzinie też nie zdiagnozowano żadnych chorób neurologicznych. 

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi