Czy to może być ciąża urojona lub rzekoma?

25 stycznia robiłam test ciążowy, który wyszedł negatywnie, 28 stycznia zrobiłam drugi, który okazał się pozytywny. Byłam u ginekolog, która od razu dała skierowanie na USG ciąży i stwierdziła, że jest 6 tydzień ciąży. Na USG lekarz powiedział jednak, że jest zaskoczony i nie widzi nic, co by wskazywało na ciążę 6 tygodniową. Co najwyżej 2 tygodnie (dokładnie 2 tygodnie temu powinnam mieć miesiączkę). Problem w tym, że 2 tygodnie temu nie doszło do współżycia i jestem tego pewna, bo każdy raz zapisuję w kalendarzyku. Jeśli chodzi o dolegliwości: potworna suchość w gardle, bóle piersi, spadek wagi, przeczyszczenie przynajmniej raz dziennie, nacisk na pęcherz, ból podbrzusza. Jestem osobą z otyłością, 21 lat, po jednym porodzie naturalnym. Czy faktycznie jest możliwość, żebym nie była w ciąży? Bardziej się jej obawiam. Słyszałam też coś o ciąży urojonej, ale nie brzmi mi to zbyt logicznie. Bardzo boje się ciąży w tej chwili.
Z Pani opisu wynika, iż ciąża została potwierdzona - testem ciążowym oraz badaniem USG.
Wyglada na to ze jest Pani w ciąży. Proszę powtórzyć badanie USG.
Prawdopodobnie jest Pani w ciąży i należy powtórzyć badanie.
Prawdopodobnie jest Pani w ciąży, należy zgłosić się do ginekologa.
Wiek ciąży liczymy nie od ostatniego stosunku czy od dnia zapłodnienia, a od pierwszego dnia ostatniej miesiączki stąd jeśli miesiączka spóźnia się o dwa tygodnie podejrzewamy ciążę sześciotygodniową (4 + 2). Badanie usg ma na celu określenie czy ciąża rozwija się prawidłowo i czy pęcherzyk ciążowy znajduje się we właściwym miejscu - w jamie macicy. Proszę powtórzyć test ciążowy lub oznaczyć stężenie beta-hcg i omówić wynik z ginekologiem, najlepiej podczas wizyty z możliwością wykonania badania usg.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi