Czy to gronkowiec?

Od ponad pół roku miałam problemy z infekcją intymną, nic nie pomaga - objawy to przede wszystkim pieczenie, czasami był też świąd. Leczono mnie na grzybicę, ale, że nie pomagało - zrobiłam wymaz (bakteriologia i mykologia). Wynik: grzybów chorobotwórczych nie wyhodowano, a oprócz tego są takie informacje: Lactobacillus gasseri nieliczne, Staphylococcus hominis pojedyczne. Czy to oznacza, że nie ma grzybicy? W takim razie jakie leczenie jest potrzebne? Byłam u lekarza na nfz i powiedział, że wynik jest prawidłowy i nie ma czego leczyć, a ja obawiam się że mam gronkowca.

wynik jest prawidłowy, należy wdrożyć leczenie innego schematu
Proszę powtórzyć wymaz z pochwy
należy powtórzyć badanie ginekologiczne z pobranie posiewu z pochwy

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8531
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi