Czy to gronkowiec?

Od ponad pół roku miałam problemy z infekcją intymną, nic nie pomaga - objawy to przede wszystkim pieczenie, czasami był też świąd. Leczono mnie na grzybicę, ale, że nie pomagało - zrobiłam wymaz (bakteriologia i mykologia). Wynik: grzybów chorobotwórczych nie wyhodowano, a oprócz tego są takie informacje: Lactobacillus gasseri nieliczne, Staphylococcus hominis pojedyczne. Czy to oznacza, że nie ma grzybicy? W takim razie jakie leczenie jest potrzebne? Byłam u lekarza na nfz i powiedział, że wynik jest prawidłowy i nie ma czego leczyć, a ja obawiam się że mam gronkowca.

wynik jest prawidłowy, należy wdrożyć leczenie innego schematu
Proszę powtórzyć wymaz z pochwy
należy powtórzyć badanie ginekologiczne z pobranie posiewu z pochwy
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2396
Pytań zadanych
przez pacjentów
5825
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi