Czy to ciążą pozamaciczna?

Jestem prawdopodobnie w 5 tygodniu ciąży. Ostatnia miesiączkę miałam 24.09, średnia długość cyklu to 33 dni. Wczoraj byłam u ginekologa na potwierdzenie ciąży ale doktor powiedział ze może jeszcze nic nie zobaczyć w USG przezpochwowym. Podczas USG rzeczywiście nic nie było widać, jedynie torbiel na jajniku chyba lewym. Doktor pytał czy odczuwam jakieś bóle podczas badania, raz delikatnie mnie zakuło w podbrzuszu po lewej stronie. Podczas badania doktor mówił, że nie widać pęcherzyka i możliwe ze to jest ciąża pozamaciczna, bardzo mnie to przeraziło. Kolejną wizytę mam dopiero 16.11, wczoraj zrobiłam badanie beta hcg i wynosi ono 1332,3 mlU. Czy mam się czym martwić? Czy możliwe ze przy takiej becie jeszcze nie widać pęcherzyka? Bardzo proszę o pomoc.
Dzień dobry,
Wiele będzie zależało od regularności Pani miesiączek. Poza tym pojedyncze oznaczenie beta-hcg nie daje jeszcze wystarczających informacji. Niezbędna będzie w Pani przypadku kolejna wizyta ginekologiczna, a w przypadku wystąpienia krwawienia lub silnego bólu pilna wizyta w szpitalu.
Przy takiej becie jest już szansa zobaczenia pęcherzyka.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1247
Pytań zadanych
przez pacjentów
4272
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi