Czy to ból piszczeli może oznaczać zespół niespokojnych nóg?

Witam, od 4 lat cierpię na ból kości, dokładnie piszczeli. Ból jest codziennie (gdy kładę się do łóżka), poza tym mam niski poziom witaminy D, bo tylko 15. Nie wiem czy to schorzenie niespokojnych nóg czy coś poważniejszego? Mam już dość tego bólu!
Domyślam się, że chodzi o ból w obrębie podudzi. Z pewnością warto rozważyć konsultację neurologiczną, aby wykluczyć stany wynikające ze schorzeń neurologicznych (np. neuropatie wynikające z uszkodzenia nerwów obwodowych), konsultacje u innych specjalistów do wykluczenia zmian w obrębie naczyń żylnych podudzi lub stany zapalne w obrębie kości i stawów. Warto rozważyć, czy nie ma uszkodzenia nerwów obwodowych wywołanych cukrzycą. Ból nie jest typowym objawem dla zespołu niespokojnych nóg, dużo częściej notuje się niepokój w obrębie nóg, uczucie ciągnięcia, nieokreślonego napięcia. Ale z drugiej strony dla tego zespołu dość charakterystyczne jest nasilanie się objawów z chwilą, gdy osoba pozostaje w spoczynku i się nie rusza oraz ustępowanie objawów wraz z podjęciem ruchu.
Przewlekły ból jest wskazaniem do pogłębienia diagnostyki oraz wymaga wykluczenia choroby nowotworowej.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5903
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi