Czy tętno spoczynkowe 60-70 oraz 50-60 przed zaśnięciem jest dobre u mało aktywnej osoby?

Od niedawna jestem posiadaczem opaski sportowej mierzącej tętno. Mam 22 lata i od 2 lat moja aktywność fizyczna jest znikoma. Przy szybszym spacerze moje tętno wynosi ok. 130, przy truchcie 160-180. Jednak co ciekawe moje tętno spoczynkowe według opaski waha się w granicy 60-70. W nocy najniższe odnotowane tętna to ok. 50, natomiast wieczorem, gdy już leżę i prawie przysypiam moje tętno wskazuję wartości 50-60. Czy tak niskie tętno przy tak słabej kondycji jest normalne w moim wieku, czy jest to jakaś patologia? Rok temu miałem wykonywane EKG, jednak wyszło wzorowo. Czy jest się czym martwić? Nie mam żadnych objawów z tym związanych, szumy uszne, ale je mam od ponad roku, więc nie wiąże jednego zbytnio z drugim.
Opaska nie jest profesjonalnym sprzętem do pomiaru tętna, nie posiada kalibracji, wartość pomiaru jest jedynie orientacyjna.
Myślę ze wartości tętna są prawidłowe
Wartości tętna są jak najbardziej prawidłowe.
Wyniki mieszczą się w granicach normy.
wartości tętna sa w granicach normy
jest to w granicach normy, zalecam tez wizyte u kardiologa
Dobry wieczór, wartości tętna są prawidłowe
Tętna są prawidłowe.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi