2024-01-28

Czy te badania mają wpływ na miesiączkę, czy zmieniła się po poronieniu?

Moje miesiączki się zmieniły od poronienia. Kiedyś trwały 5 dni i były całkiem obfite, natomiast teraz obfite są przez pierwsze 2 dni natomiast reszta dni to plamienie. W morfologii wyszło, że mam za mało leukocytów i hematokrytów oraz hemoglobina jest w najniższej normie. Miałam robione badania USG kilkakrotnie i wszystko jest w porządku.

Dzień dobry,

Zmiany w charakterze miesiączek po poronieniu są dość powszechne, ponieważ ciało przechodzi przez proces readaptacji i powrót do stanu sprzed ciąży. Może to zająć pewien czas, a cykle mogą być różne od tych, do których była Pani wcześniej przyzwyczajona.

Ważne jest, aby monitorować te zmiany i zwracać uwagę na wszelkie inne objawy, które mogą towarzyszyć zmianom w cyklu, takie jak nadmierne bóle menstruacyjne, zmęczenie czy jakiekolwiek inne niepokojące objawy.

Wyniki morfologii wskazujące na niski poziom leukocytów (białych krwinek), hematokrytu oraz hemoglobinę w dolnej granicy normy mogą być sygnałem do dalszej diagnozy. Niskie wartości tych parametrów mogą wskazywać na różne stany, od niedoboru żelaza (co może być związane z obfitą menstruacją), poprzez stan po infekcji, aż po inne, bardziej złożone przyczyny.

Dobrze, że miała Pani już wykonane badania USG i że wyniki są w normie. To ważny element diagnostyki, ale jeśli zmiany w cyklu są dla Pani niepokojące lub jeśli Pani stan zdrowia się pogorszy, zalecam kolejną konsultację z lekarzem. Powinien to być lekarz ginekolog, który może zlecić dodatkowe badania, na przykład poziom żelaza, ferrytyny, witamin, a także dokładniejszą analizę krwi.

Proszę pamiętać, że regularne konsultacje i dbanie o zdrowie są kluczowe, zwłaszcza po takim doświadczeniu, jakim jest poronienie. .
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Gliwicach Ginekolog w Częstochowie Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5995
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15695
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4