Czy takie wyniki badania na "gluten" są prawidłowe?

Moja mama (51 l.) ma stwierdzone mikroskopowe zapalenie jelit, oprócz tego wykluczone RZS, morfologia, tarczyca i hormony są prawidłowe. Ma bardzo duże bóle kości, stawów, obrzęki na dużych stawach oraz na paliczkach dłoni, jest chronicznie zmęczona. Na własną rękę postanowiłam wykupić jej badanie na ''gluten'' i nie wiem czy wyniki są prawidłowe- Deaminowany peptyd gliadyny (DGP) igA: <0,15 kU/l ; Transglutaminaza tkankowa igA: <0,15 kU/l ; igA całkowite: 2,50 kU/l

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1250
Pytań zadanych
przez pacjentów
4278
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

61
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi