Czy taki wynik USG może wskazywać na nowotwór?

Zauważyłam w prawej piersi zgrubienie, w związku z tym zrobilam USG. Wynik to "W piersi prawej widoczna hipoechogenna, nieregularna, gwiazdkowego kształtu grubościenna zmiana z przegrodami łączno-tkankowymi. Bieżnie od zmiany widoczne są hipoechogenne, okrągławe, patologiczne węzły chłonne o średnicy ok 1,2". Na biopsję musze poczekać 2 tygodnie. Czy wynik badania USG może wskazywać na nowotwór?

W badaniu usg nie ma możliwości potwierdzenia, bądź wykluczenia nowotworu. Rozstrzygający jest dopiero wynik biopsji zmiany. Do tego czasu można mówić jedynie o podejrzeniu.
Wynik może sugerować nowotwór. Celem potwierdzenia/ wykluczenia diagnozy należy wykonać badanie histopatologiczne (biopsja).

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2806
Pytań zadanych
przez pacjentów
7005
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi