Czy taki wynik USG może wskazywać na nowotwór?

Zauważyłam w prawej piersi zgrubienie, w związku z tym zrobilam USG. Wynik to "W piersi prawej widoczna hipoechogenna, nieregularna, gwiazdkowego kształtu grubościenna zmiana z przegrodami łączno-tkankowymi. Bieżnie od zmiany widoczne są hipoechogenne, okrągławe, patologiczne węzły chłonne o średnicy ok 1,2". Na biopsję musze poczekać 2 tygodnie. Czy wynik badania USG może wskazywać na nowotwór?

W badaniu usg nie ma możliwości potwierdzenia, bądź wykluczenia nowotworu. Rozstrzygający jest dopiero wynik biopsji zmiany. Do tego czasu można mówić jedynie o podejrzeniu.
Wynik może sugerować nowotwór. Celem potwierdzenia/ wykluczenia diagnozy należy wykonać badanie histopatologiczne (biopsja).
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1267
Pytań zadanych
przez pacjentów
4302
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

62
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi