Czy szczepienie przeciw COVID-19 wpływa na wyniki badań krwi w kierunku boreliozy?

Mam stwierdzoną boreliozę, w grudniu odbyłem antybiotykoterapię. Moje wyniki przed rozpoczęciem leczenia IgG 41,46 IgM 23,06. Po 4 miesiącach miałem skontrolować czy wyniki spadają i mój obecny wynik to IgG 14,94 IgM 70,33. Z mojej wiedzy wynika, że IgG spada prawidłowo, a wysokie IgM świadczy o świeżej infekcji? W czwartek byłem na szczepieniu przeciwko COVID-19, zostałem zaszczepiony preparatem J&J, a krew do badań oddałem 4 dni później. Czy to mogło zaburzyć wynik IgM?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1800
Pytań zadanych
przez pacjentów
5082
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi