Czy stosować dodatkową antykoncepcję, jeżeli spóźniłam się z założeniem krążka antykoncepcyjnego?

Po tygodniowej przerwie założyłam krążek z opóźnieniem, zamiast tak jak zawsze o 7:50, to założyłam go o 10:55. Jak powinnam postąpić w tym wypadku? Jak długo stosować dodatkową antykoncepcję i o której godzinie po upływie 3 tygodni wyjąć krążek?

W razie wątpliwości proszę zastosować dodatkowe zabezpieczenie w pierwszy tygodniu stosowania krążka. Godzina jego wyjęcia nie jest bardzo istotna o ile będzie to we właściwym dniu (nie później niż 21. dzień stosowania). Proponuję zachować względnie stalą porę usuwania i zakładania krążka.
Opóźnienie 3 godzinne nie ma większego znaczenia, dla pewności może Pani przez tydzień dodatkowo zabezpieczyć się prezerwatywą

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3435
Pytań zadanych
przez pacjentów
8282
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi