Czy stosować dodatkową antykoncepcję, jeżeli spóźniłam się z założeniem krążka antykoncepcyjnego?

Po tygodniowej przerwie założyłam krążek z opóźnieniem, zamiast tak jak zawsze o 7:50, to założyłam go o 10:55. Jak powinnam postąpić w tym wypadku? Jak długo stosować dodatkową antykoncepcję i o której godzinie po upływie 3 tygodni wyjąć krążek?

W razie wątpliwości proszę zastosować dodatkowe zabezpieczenie w pierwszy tygodniu stosowania krążka. Godzina jego wyjęcia nie jest bardzo istotna o ile będzie to we właściwym dniu (nie później niż 21. dzień stosowania). Proponuję zachować względnie stalą porę usuwania i zakładania krążka.
Opóźnienie 3 godzinne nie ma większego znaczenia, dla pewności może Pani przez tydzień dodatkowo zabezpieczyć się prezerwatywą
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Poznaniu Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3911
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10049
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi