2023-11-24

Czy śluz z krwią to coś poważnego?

Mam dzisiaj 18 dzień cyklu miesiączkowego. Za tydzień mam dostać miesiączkę. Trochę dzisiaj zaczął mnie bolec brzuch na dole. Lecz jest to taki bardzo mały ból. Jednak miałam dzisiaj też taką sytuację, że na majtkach zobaczyłam przezroczysty śluz z malutką nitką krwi. Dodam, że nie jest możliwe to abym była w ciąży.

Dzień dobry,

Pojawienie się przezroczystego śluzu z niewielką ilością krwi w środku cyklu może być zjawiskiem normalnym i nie musi oznaczać niczego poważnego, szczególnie jeśli jest to zdarzenie jednorazowe lub bardzo rzadkie. Wiele kobiet doświadcza niewielkiego plamienia lub pojawienia się krwi w śluzie wokół owulacji, co może być spowodowane zmianami stężeń hormonów w organizmie. Taki rodzaj plamienia nazywany jest plamieniem owulacyjnym i może towarzyszyć mu lekki ból brzucha, co jest związane z uwalnianiem komórki jajowej z jajnika.

Jednakże, każda nieoczekiwana zmiana w cyklu menstruacyjnym czy wyglądzie wydzieliny z pochwy, która wywołuje niepokój, zasługuje na uwagę i ewentualną konsultację z lekarzem ginekologiem. Inne przyczyny pojawienia się śluzu z krwią mogą obejmować infekcje, stany zapalne, urazy, zaburzenia hormonalne, polipy czy inne zmiany w obrębie układu rozrodczego.

Jeśli zauważy Pani, że objawy się powtarzają, nasilają lub towarzyszą im inne niepokojące symptomy, takie jak silny ból, nieprawidłowe krwawienia, gorączka czy dyskomfort podczas oddawania moczu, zdecydowanie zaleca się wizytę u specjalisty. Lekarz może zalecić wykonanie odpowiednich badań, takich jak badanie ginekologiczne, USG, czy badania laboratoryjne, aby wykluczyć potencjalne przyczyny i zapewnić odpowiednie leczenie.

Pamiętać proszę, że regularne kontrole ginekologiczne są ważne dla zachowania zdrowia i dobrego samopoczucia, a wczesne wykrycie i leczenie ewentualnych zaburzeń może zapobiec poważniejszym problemom zdrowotnym.

Pozdrawiam serdecznie,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Rzeszowie Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5929
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15586
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+137
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4