Czy skolioza i kifoza mogą powodować bóle pleców?

Stwierdzono u mnie skoliozę i kifozę, 5 i 6 stopni. Ostatnim czasem pojawił się ból zaczynający się od okolicy między łopatkami ciągnący się przez odcinek piersiowy. Do tego czasu dużo się ruszałam i nie skarżyłam na inne dolegliwości. Gdy siedzę i nic nie robię, nie odczuwam dyskomfortu, jednak kiedy chce się obrócić, bardzo boli. Czuję także dyskomfort w czasie leżenia i mam wrażenie, że ciężej mi się oddycha (nie wiem, czy to może być skutek stresu). Czasem ból przechodzi mi na łopatki (lewą mam niżej), na żebra i obojczyki. Czasem, kiedy wezmę bardzo głęboki oddech, również boli. Co może być tego przyczyną?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
6990
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi