Czy skolioza i kifoza mogą powodować bóle pleców?

Stwierdzono u mnie skoliozę i kifozę, 5 i 6 stopni. Ostatnim czasem pojawił się ból zaczynający się od okolicy między łopatkami ciągnący się przez odcinek piersiowy. Do tego czasu dużo się ruszałam i nie skarżyłam na inne dolegliwości. Gdy siedzę i nic nie robię, nie odczuwam dyskomfortu, jednak kiedy chce się obrócić, bardzo boli. Czuję także dyskomfort w czasie leżenia i mam wrażenie, że ciężej mi się oddycha (nie wiem, czy to może być skutek stresu). Czasem ból przechodzi mi na łopatki (lewą mam niżej), na żebra i obojczyki. Czasem, kiedy wezmę bardzo głęboki oddech, również boli. Co może być tego przyczyną?

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1788
Pytań zadanych
przez pacjentów
5082
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

67
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi