Czy skoki pulsu i nagłe napady duszności należy skonsultować z lekarzem?

Chciałam zapytać czy powinnam zgłosić się do lekarza czy jest to normalne. Mam 20 lat, będąc w gimnazjum podczas biegania lub przy większym wysiłku ciężko mi się oddychało i traciłam siłę. Od zawsze myślałam, że to tylko słaba kondycja, jednak 2 lata temu jadąc tramwajem zaczęłam czuć się słabo, ciężko było oddychać i myślałam, że zaraz zemdleję. Udało mi się dotrzeć wtedy do domu, tętno miałam powyżej 100. Przez dwa lata był spokój, ale teraz zaczyna to wracać - miesiąc temu jadąc autobusem zaczęło mi się robić duszno, ciężko oddychałam i nie mogłam ustać na nogach. Na najbliższym przystanku wysiadałam, usiadłam na ławce, napiłam się, odczekałam i powoli zaczęłam dochodzić do siebie (po dotarciu do domu puls wynosił 90). Gdy ostatnio poszłam na zakupy (wszystko było dobrze na początku) weszłam lokalu i postanowiłam usiąść po zamówieniu - jak tylko usiadłam zaczęło znów robić mi się duszno więc postanowiłam wstać, żeby zamówić dodatkowo zimny napój. Niestety nie zdążyłam, bo zemdlałam, obraz zaczął mi się zamazywać i nie dochodziło do mnie co ludzie mówili. Jak wróciłam do siebie napiłam się i znów powoli zaczęło się normować, ale cały dzień byłam osłabiona. Obecnie są upały i wystarczyło mi 20 minut spaceru - wróciłam do domu, bo zaczęłam źle się czuć (puls miałam 98, dopiero po zimnym prysznicu po 15 min spadł do 91). Nie wiem czy jest to normalne, czy powinnam zgłosić się do lekarza. Powoli zaczynam się bać wyjścia z domu, żeby znów nie zemdleć.

Proszę zgłosić się do lekarza rodzinnego/internisty-konieczne jest badanie fizykalne, wykonanie ekg, zlecenie niezbędnych badań kontrolnych laboratoryjnych. W oparciu o to lekarz ustali dalszy plan postępowania (np. poszerzenie diagnostyki o niezbędne konsultacje).
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Duszności we Wrocławiu Duszności w Gliwicach Duszności w Katowicach Duszności w Dąbrowie Górniczej Duszności w Warszawie Duszności w Częstochowie Duszności w Krakowie Duszności w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10039
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi