Czy rozpoczęcie przyjmowania antykoncepcji w środku cyklu nie rozreguluje go?

Przed wyjazdem na upragniony urlop udałam się z dwumiesięcznym wyprzedzeniem do lekarza z prośbą o przepisanie czegoś na opóźnienie miesiączki w tym terminie. Na co dzień nie stosuję antykoncepcji, ale zdziwiło mnie, że lekarz przepisał mi tabletki i zalecił rozpoczęcie ich stosowania na dwa tygodnie przed wyjazdem (czyli początkiem nowego cyklu). Branie tabletek rozpocznę więc w samym środku cyklu. Stąd moje pytanie, czy to przypadkiem nie rozreguluje wszystkiego, a ja zamiast spokoju na urlopie nie ryzykuję niekontrolowanego krwawienia/plamienia? W jaki sposób działa preparat przyjęty w ten sposób np. w 14 dniu cyklu? Niestety w trakcie wizyty nie uzyskałam na to odpowiedzi.

W zależności od zastosowanego preparatu można spodziewać się różnych efektów. Jeśli lekarz został wyraźnie poinformowany o celu zastosowania preparatu to najprawdopodobniej dobrał odpowiedni dla Pani preparat i schemat jego dawkowania. W razie wątpliwości zawsze może Pani zasięgnąć opinii innego lekarza.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3917
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10061
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi