Czy rozpoczęcie przyjmowania antykoncepcji w środku cyklu nie rozreguluje go?

Przed wyjazdem na upragniony urlop udałam się z dwumiesięcznym wyprzedzeniem do lekarza z prośbą o przepisanie czegoś na opóźnienie miesiączki w tym terminie. Na co dzień nie stosuję antykoncepcji, ale zdziwiło mnie, że lekarz przepisał mi tabletki i zalecił rozpoczęcie ich stosowania na dwa tygodnie przed wyjazdem (czyli początkiem nowego cyklu). Branie tabletek rozpocznę więc w samym środku cyklu. Stąd moje pytanie, czy to przypadkiem nie rozreguluje wszystkiego, a ja zamiast spokoju na urlopie nie ryzykuję niekontrolowanego krwawienia/plamienia? W jaki sposób działa preparat przyjęty w ten sposób np. w 14 dniu cyklu? Niestety w trakcie wizyty nie uzyskałam na to odpowiedzi.

W zależności od zastosowanego preparatu można spodziewać się różnych efektów. Jeśli lekarz został wyraźnie poinformowany o celu zastosowania preparatu to najprawdopodobniej dobrał odpowiedni dla Pani preparat i schemat jego dawkowania. W razie wątpliwości zawsze może Pani zasięgnąć opinii innego lekarza.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi