Czy recepta na okulary pozwala także na zakup soczewek?

Czy jeśli dostałam receptę na szkła od okulisty to mogę kupić soczewki o takich samych parametrach?
Pacjent nie powinien samodzielnie zamieniać okularów na soczewki kontaktowe. Szkła kontaktowe różnią się w znacznym stopniu od szkieł okularowych. Nie każdy pacjent może nosić szkła kontaktowe. Istnieją poważne przeciwwskazania do takiej metody korekcji wzroku np. zespół suchego oka, cukrzyca, zaburzenia hormonalne, alergie czy infekcje oczu. Dlatego też decyzję o noszeniu szkieł kontaktowych proszę skonsultować z okulistą, który oceni czy nie ma do tego przeciwwskazań.
To zależy od wady.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi