Czy recepta na okulary pozwala także na zakup soczewek?

Czy jeśli dostałam receptę na szkła od okulisty to mogę kupić soczewki o takich samych parametrach?
Pacjent nie powinien samodzielnie zamieniać okularów na soczewki kontaktowe. Szkła kontaktowe różnią się w znacznym stopniu od szkieł okularowych. Nie każdy pacjent może nosić szkła kontaktowe. Istnieją poważne przeciwwskazania do takiej metody korekcji wzroku np. zespół suchego oka, cukrzyca, zaburzenia hormonalne, alergie czy infekcje oczu. Dlatego też decyzję o noszeniu szkieł kontaktowych proszę skonsultować z okulistą, który oceni czy nie ma do tego przeciwwskazań.
To zależy od wady.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2314
Pytań zadanych
przez pacjentów
5687
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi