Czy przyjęcie 3 tabletek antykoncepcyjnych wpłynie na zmianę terminu miesiączki?

Kilka dni temu zostały mi przepisane tabletki antykoncepcyjne na opóźnienie okresu. Po 3 dniach źle się po nich czułam, więc przestałam je brać. Mój okres powinien pojawić się za 2 dni. Czy 3 tabletki, które wzięłam mogą spowodować, że miesiączka się opóźni bądź nie pojawi w ogóle?

Tak, zastosowanie antykoncepcji hormonalnej nawet przez kilka dni może mieć wpływ na Pani rytm miesiączkowania.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Zaburzenia miesiączkowania w Bielsku-Białej Zaburzenia miesiączkowania w Katowicach Zaburzenia miesiączkowania w Dąbrowie Górniczej Zaburzenia miesiączkowania w Krakowie Zaburzenia miesiączkowania w Warszawie Zaburzenia miesiączkowania w Gliwicach Ginekolog w Warszawie Zaburzenia miesiączkowania w Poznaniu

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3892
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi