Czy przy uczuciu ciężkich nóg należy odstawić antykoncepcję hormonalną?

Od 2 lat biorę tabletki antykoncepcyjne (etynyloestradiol + lewonorgestrel). Chciałabym dowiedzieć się jakie konkretnie badania wykonać (badania krwi), ponieważ od jakiegoś czasu mam uczucie ciężkich, zmęczonych nóg. Czy powinnam jak najszybciej zakończyć branie tabletek? Dodam, że nie choruję, nie palę papierosów - nie jestem w grupie ryzyka. W lipcu zrobiłam usg żył kończyn dolnych i wyniki były w porządku. Dadanie krwi (d-dmery) też wyszło w normie.

Brak odpowiedzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi