Czy przy krótkowzroczności można wykonywać ćwiczenia siłowe lub aerobowe?

Mam wadę wzroku -4,5 i -2,5 oraz mały astygmatyzm. Słyszałam, że przy krótkowzroczności nie powinno się wykonać ćwiczeń siłowych. Co natomiast z aerobowymi, jazdą na rowerze, ćwiczeniami na mięśnie brzucha, przy których nie podnosi się ciężaru itp? Oczywiście mowa tu o sporcie rekreacyjnym.

Wskazana konsultacja okulistyczna-lekarz uwzględniając aktualny stan w badaniu okulistycznym-oceni istnienie ew. przeciwwskazań i rozwieje Pani wątpliwości.
Z takim problemem należy udać się do lekarza-okulisty, który określi jak uprawianie sportu i wzrost ciśnienia w gałce ocznej wpłynie na Pani zdrowie.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Okulista w Dąbrowie Górniczej Okulista w Katowicach Okulista w Krakowie Okulista w Bielsku-Białej Okulista w Poznaniu Okulista w Łodzi Okulista w Lublinie Okulista w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4034
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10763
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi