Czy przy koślawości kolan można uprawiać sport?

Syn w maju kończy 8 lat, od około 7 miesięcy narzeka na bóle nóg. Czasami bolą kolana, jednak najczęściej kość udowa. Na RTG kości udowej widać było torbiel, która na tomografii została opisana jako niewielkie rozrzedzenie struktury kostnej w bliższej 1/3 kości udowej lewej. Stwierdzono również skoliozę kręgosłupa. Poza tym syn ma koślawość kolan, która moim zdaniem ostatnio się pogorszyła. Dodatkowo nad kolanem pojawiła się bardzo wyraźna żyła, jakby żylak. Niestety pediatra przez pandemię nie chce obejrzeć dziecka. Czy taką żyłą należy się przejmować? Czy przy koślawości kolan można uprawiać sport? Ewentualnie proszę o informację jakie badania wykonać dziecku.
Wskazana wizyta stacjonarna u ortopedy/lekarza medycyny sportowej.
Proszę udać się z dzieckiem na stacjonarną wizytę do ortopedy dziecięcego.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2831
Pytań zadanych
przez pacjentów
7031
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi