Czy przy koślawości kolan można uprawiać sport?

Syn w maju kończy 8 lat, od około 7 miesięcy narzeka na bóle nóg. Czasami bolą kolana, jednak najczęściej kość udowa. Na RTG kości udowej widać było torbiel, która na tomografii została opisana jako niewielkie rozrzedzenie struktury kostnej w bliższej 1/3 kości udowej lewej. Stwierdzono również skoliozę kręgosłupa. Poza tym syn ma koślawość kolan, która moim zdaniem ostatnio się pogorszyła. Dodatkowo nad kolanem pojawiła się bardzo wyraźna żyła, jakby żylak. Niestety pediatra przez pandemię nie chce obejrzeć dziecka. Czy taką żyłą należy się przejmować? Czy przy koślawości kolan można uprawiać sport? Ewentualnie proszę o informację jakie badania wykonać dziecku.
Wskazana wizyta stacjonarna u ortopedy/lekarza medycyny sportowej.
Proszę udać się z dzieckiem na stacjonarną wizytę do ortopedy dziecięcego.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1967
Pytań zadanych
przez pacjentów
5246
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

69
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi