Czy przeziębienie wpływa na wynik krzywej cukrowej?

Czy wynik krzywej cukrowej w ciąży może wyjść fałszywy, gdy robiło się badanie przy przeziębieniu i źle przespanej nocy? Wynik wyszedł 188 po godzinie, a na czczo i po 2 godzinach też w normie. Czy można powtórzyć badanie i nie wpłynie to negatywnie na dziecko?

Proszę aktualny wynik skonsultować z lekarzem, który zlecił wykonanie badania jednocześnie informując o wspomnianych przez Panią czynnikach, które mogły mieć wpływ na wynik badania. Decyzję o ewentualnym powtórzeniu badania powinien podjąć lekarz prowadzący ciążę.
Proszę omówić wynik badania z lekarzem prowadzącym ciążę.
W sytuacji, gdy jest wątpliwość, można powtórzyć badanie krzywej cukru po obciążeniu glukozą.
Badanie można powtórzyć - zapraszam na konsultacje online - wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Katowicach Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Warszawie Ciąża w Gliwicach Ciąża w Gdańsku Ciąża w Częstochowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4055
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10813
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+108
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi