Czy przepuklina w kręgosłupie szyjnym może zagrozić ciąży?

Jestem w 6 tygodniu ciąży, mam przepuklinę w kręgosłupie szyjnym, ale lędźwie też mnie bolą. Nie robiłam rezonansu. Czy to może zagrażać mojej ciąży?

Z punktu widzenia czysto ginekologicznego nie powinno mieć to wpływu na przebieg ciąży. W zależności od objawów może to rzutować na sposób w jaki należało będzie ciążę rozwiązać. Proszę zasięgnąć porady ortopedy zajmującego się schorzeniami kręgosłupa. Wykonanie badania rezonansu magnetycznego jest możliwe również w ciąży, jeśli istnieją ku temu istotne wskazania.
Wspomniane schorzenia kręgosłupa nie powinny bezpośrednio wpływać na rozwój ciąży, ale mogą znacznie utrudnić Pani prawidłowe funkcjonowanie. Polecam udać się do fizjoterapeuty, który nieinwazyjnymi metodami będzie w stanie złagodzić Pani dolegliwości bólowe.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Krakowie Ciąża w Katowicach Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Warszawie Ciąża w Gliwicach Ginekolog w Warszawie Ciąża w Gdańsku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3911
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
10049
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi