Czy przeciwciała COVID-19 działają też na boreliozę?

Po drugiej dawce (preparat Moderna) mam 40 tysięcy przeciwciał. 2 dni po spacerze wyjęłam z nogi kleszcza. Czy te przeciwciała chronią przed boreliozą? Czy na boreliozę bada się te same przeciwciała? Biorę lek na migotanie i mogę brać tylko jeden rodzaj antybiotyku. Jak w razie boreliozy mogę się leczyć? Kiedy powinnam wykonać badania na boreliozę? 

W przypadku ukąszenia przez kleszcza nie ma konieczności podawania antybiotyku "profilaktycznie", należy obserwować miejsce ukucia przez 30 dni. W razie pojawienia się jakiejś zmiany przypominającej rumień należy bezwzględnie jak najszybciej zgłosić się do lekarza.
Szczepienie przeciwko COVID-19 chroni jedynie przed COVID-19 i nie daje odporności na inne choroby zakaźne.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi