Czy przeciwciała COVID-19 działają też na boreliozę?

Po drugiej dawce (preparat Moderna) mam 40 tysięcy przeciwciał. 2 dni po spacerze wyjęłam z nogi kleszcza. Czy te przeciwciała chronią przed boreliozą? Czy na boreliozę bada się te same przeciwciała? Biorę lek na migotanie i mogę brać tylko jeden rodzaj antybiotyku. Jak w razie boreliozy mogę się leczyć? Kiedy powinnam wykonać badania na boreliozę? 

W przypadku ukąszenia przez kleszcza nie ma konieczności podawania antybiotyku "profilaktycznie", należy obserwować miejsce ukucia przez 30 dni. W razie pojawienia się jakiejś zmiany przypominającej rumień należy bezwzględnie jak najszybciej zgłosić się do lekarza.
Szczepienie przeciwko COVID-19 chroni jedynie przed COVID-19 i nie daje odporności na inne choroby zakaźne.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2406
Pytań zadanych
przez pacjentów
5924
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi