2022-09-14

Czy prawidłowy wynik badań krwi może być zaprzeczeniem podejrzenia zapalenia trzustki?

Mam 28 lat. Od 4 dni boli mnie brzuch po lewej stronie pod żebrami - ból w pierwszym dniu był tak silny, że nie mogłam spać w nocy i nie pomagały leki przeciwbólowe. Teraz nasila się głównie po jedzeniu i w nocy. Byłam na usg - na opisie jest niejednorodna powiększona trzustka - przypuszczenie przez lekarza ostrego zapalenia trzustki. Zostałam skierowana na badania krwi, amylaza i próby wątrobowe, które wyszły ok. Czy to znaczy, że wszystko jest w porządku? Dodam, że w mojej rodzinie występuje rak trzustki, przez który umarł mój tata w wieku 49 lat. Dlatego chciałabym wiedzieć czy te dobre wyniki krwi całkowicie zaprzeczają problemom z trzustką? Czy warto zrobić jeszcze jakieś badania czy poczekać, aż ból przejdzie?

Wskazana jest wizyta stacjonarna u lekarza, w celu kontrolnego badaia fizykalnego i poszerzenia diagnostyki.
Wskazana wizyta stacjonarna. Zalecam poszerzenie diagnostyki specjalistycznej
Wskazana jest wizyta stacjonarna u lekarza, w celu kontrolnego badaia fizykalnego i poszerzenia diagnostyki
Należy pogłębić wywiad oraz zlecić dodatkowe badania - zapraszam na konsultacje, w razie potrzeby wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Internista w Dąbrowie Górniczej Internista w Katowicach Internista w Bielsku-Białej Internista w Krakowie Internista w Warszawie Internista w Gliwicach Rak trzustki w Katowicach Rak trzustki w Bielsku-Białej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6188
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
16212
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+142
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie Znajdź lekarza L4 L4