2023-10-18

Czy powyższe problemy mogą być niewyleczonym ostrym zapaleniem zatok?

Od sierpnia towarzyszy mi nieustający ból głowy zaczynający się razem ze wstaniem rano i trwający cala dobę, który nie ustają po lekach przeciwbólowych. Z rana po wstaniu uczucie ścisku oraz kłucie z tyle głowy, po przechyleniu głowy w przód, od tygodnia wyczuwalne twarde zgrubienie na lewej skroni z uczuciem pulsowania oraz bólem. Po dotknięciu zgrubienia przechodzi prąd i ból szczęki co przenosi się również na zęby, podczas dłuższego żucia jedzenia ten sam problem. Towarzyszy mi również uczucie latania lewej powieki. Zmęczenie i nieustająca senność, problemy z koncentracją i zapamiętywaniem rzeczy. Delikatnie zamglony wzrok okulista w badaniach nie wykrył wad, wszystko dobrze. Bóle głowy i wzrok — niezwiązane z wadą wzroku, zasugerował wizytę u neurologa oraz badania obrazowe głowy. Lekarz, który zlecił wizytę okulistyczną, nie wykrył nic ze zleconej wcześniej morfologii obwodowej. W sierpniu wykrył ostre zapalenie zatok, ale poza sprayem oraz woda morska do nosa nic nie przepisał i stwierdził, że dalsza diagnoza jest niepotrzebna. Niepokoi mnie to zgrubienie na skroni. Czy można wykluczyć zapalenie tętnicy skroniowej? Proszę o pomoc oraz co zrobić. .

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Zapalenie zatok w Gliwicach Neurolog w Warszawie Neurolog w Bielsku-Białej Okulista w Krakowie Okulista w Bielsku-Białej Zapalenie zatok w Bielsku-Białej Neurolog w Dąbrowie Górniczej Okulista w Dąbrowie Górniczej

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
6000
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15723
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+141
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4