Czy powolny wzrost żelaza we krwi jest normalny?

Od pół roku przyjmuję żelazo. Po tym czasie hemoglobina urosła z 8.0 na 10.0, przy czym poziom żelaza ani ferrytyny nie rośnie (żelazo około 17, ferrytyna 3). Nadal jestem osłabiona, ospała i mam częste bóle głowy. Czy tak wolna poprawa wyników jest normalna i powinnam uzbroić się w cierpliwość, czy coś jest nie tak?

żelazo długo wraca do wartości fizjologicznych
należy przyjmowac preparaty żelaza doustnie a jezeli one nie pomogą to do mięśniowo
Poziom zapasów tkankowych żelaza powinien się wyrównać po ok 2-3 miesiącach suplementacji. Myślę, że warto zastanowić się nad pogłębieniem diagnostyki.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
1648
Pytań zadanych
przez pacjentów
4806
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

65
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi