Czy powolny wzrost żelaza we krwi jest normalny?

Od pół roku przyjmuję żelazo. Po tym czasie hemoglobina urosła z 8.0 na 10.0, przy czym poziom żelaza ani ferrytyny nie rośnie (żelazo około 17, ferrytyna 3). Nadal jestem osłabiona, ospała i mam częste bóle głowy. Czy tak wolna poprawa wyników jest normalna i powinnam uzbroić się w cierpliwość, czy coś jest nie tak?

żelazo długo wraca do wartości fizjologicznych
należy przyjmowac preparaty żelaza doustnie a jezeli one nie pomogą to do mięśniowo
Poziom zapasów tkankowych żelaza powinien się wyrównać po ok 2-3 miesiącach suplementacji. Myślę, że warto zastanowić się nad pogłębieniem diagnostyki.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2746
Pytań zadanych
przez pacjentów
6943
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

79
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi