Czy powinnam wypisać się na żądanie?

Zostalam przyjęta na oddział patologi ciazy z powodu maloplytkowosci. Dziś miałam dostać wypis, bo wszystkie badania są w normie, a hematolog dał mi już zalecenia, ale lekarz inny niż wczoraj powiedzial ze nie może mi dać, bo diabetolog nie zostawił żadnych zaleceń. Z tym że jestem pod stałą opieka diabetologa (bo od czerwca). Dlaczego nie chcą mnie wypuścić, skoro zostałam przyjęta nie z powodu cukrzycy tylko innej dolegliwości? Czy wypis na żądanie ma jakiej konsekwencje?

Oczywiście w każdej chwili może Pani opuścić szpital na żądanie - wbrew zaleceniom lekarskim, przed zakończeniem procesu diagnostyki i leczenia, ale zalecałbym pozostanie w oddziale.
Nie ma Pani żadnego obowiązku postępowania zgodnie z zaleceniami lekarskimi w tym nic Pani nie obliguje do stosowania zaleconych leków czy wykonywania badań. Diagnostykę szpitalną może Pani przerwać w każdym momencie umieszczając w dokumentacji adnotację o przerwaniu leczenia wbrew zaleceniom. Zapis ten zdejmuje część odpowiedzialności prawnej z lekarza, który Panią leczył w szpitalu, ale dla Pani nie ma to innych konsekwencji prawnych.
nie zalecam wypisu na żądanie
Opuścić szpital można w każdej chwili

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3555
Pytań zadanych
przez pacjentów
8512
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi