Czy powinnam wypisać się na żądanie?

Zostalam przyjęta na oddział patologi ciazy z powodu maloplytkowosci. Dziś miałam dostać wypis, bo wszystkie badania są w normie, a hematolog dał mi już zalecenia, ale lekarz inny niż wczoraj powiedzial ze nie może mi dać, bo diabetolog nie zostawił żadnych zaleceń. Z tym że jestem pod stałą opieka diabetologa (bo od czerwca). Dlaczego nie chcą mnie wypuścić, skoro zostałam przyjęta nie z powodu cukrzycy tylko innej dolegliwości? Czy wypis na żądanie ma jakiej konsekwencje?

Oczywiście w każdej chwili może Pani opuścić szpital na żądanie - wbrew zaleceniom lekarskim, przed zakończeniem procesu diagnostyki i leczenia, ale zalecałbym pozostanie w oddziale.
Nie ma Pani żadnego obowiązku postępowania zgodnie z zaleceniami lekarskimi w tym nic Pani nie obliguje do stosowania zaleconych leków czy wykonywania badań. Diagnostykę szpitalną może Pani przerwać w każdym momencie umieszczając w dokumentacji adnotację o przerwaniu leczenia wbrew zaleceniom. Zapis ten zdejmuje część odpowiedzialności prawnej z lekarza, który Panią leczył w szpitalu, ale dla Pani nie ma to innych konsekwencji prawnych.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2403
Pytań zadanych
przez pacjentów
5858
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi