2023-12-04

Czy powinnam się udać do ginekologa?

Jestem 16 tyg po drugim CC, zawsze raczej miałam regularne miesiączki. Karmie piersią, w 14 tygodniu dostałam pierwszą miesiączkę, trwała 6 dni powiedziałabym, że raczej normalna, choć mniej obfita niż zazwyczaj miałam. Jednak dziś, po 14 dniach pojawiła się kolejna miesiączka... czy to normalne?

Dzień dobry,

Po porodzie, zwłaszcza w okresie karmienia piersią, cykle miesiączkowe mogą być nieregularne i różnić się od tych, do których była Pani przyzwyczajona przed ciążą. Karmienie piersią wpływa na stężenia hormonów, co może opóźniać powrót regularnych miesiączek oraz wpływać na ich charakter. Pierwsza miesiączka po porodzie, o której Pani wspomina, oraz kolejna pojawiająca się po 14 dniach, mogą być częścią procesu normalizacji cyklu.

Jednakże, pojawienie się miesiączki w tak krótkim odstępie czasu, szczególnie po okresie bez miesiączkowania związanym z ciążą i karmieniem piersią, może wymagać konsultacji z ginekologiem. Może to być spowodowane różnymi czynnikami, a lekarz specjalista jest w stanie ocenić, czy jest to zjawisko normalne w Pani indywidualnej sytuacji czy też wymaga dodatkowej diagnostyki.

Zalecam umówienie się na wizytę u ginekologa, który przeprowadzi niezbędne badania i oceni stan zdrowia. Warto także omówić metody antykoncepcji, jeśli są one aktualnie stosowane lub planowane, ponieważ mogą one również wpływać na regularność i charakter miesiączek.

Proszę pamiętać, że regularne konsultacje i badania ginekologiczne są ważne dla utrzymania zdrowia reprodukcyjnego, zwłaszcza po porodzie i w okresie karmienia piersią.

Z poważaniem,
dr n. med. Łukasz Blukacz
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Rzeszowie Ginekolog w Łodzi

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15641
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4