2022-07-28

Czy powinnam przełożyć wizytę u ginekologa, która wypada w trakcie miesiączki?

Mam umówioną wizytę u ginekologa, ponieważ podejrzewam infekcję. Dzisiaj pojawiła się miesiączka (tydzień wcześniej niż powinna). Mogę iść na wizytę czy jednak powinnam ją odwołać i poczekać z umówieniem się na kolejną do końca miesiączki? 

Wskazana jest wizyta ginekologiczna zaraz po zakończeniu krwawienia.
Najlepiej umówić wizytę na termin przypadający tuż po zakończeniu miesiączki; będzie możliwe wówczas, poza przeprowadzeniem badania ginekologicznego, wykonanie dodatkowych badań w celu stwierdzenia podłoża infekcji.
Proszę zgłosić się na wizytę po zakończeniu krwawienia.
Jeśli podstawą wizyty jest podejrzenie infekcji to proponuję przełożenie wizyty po zakończeniu krwawienia. Umożliwia to lepszą ocenę ewentualnych objawów infekcji.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Rzeszowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15636
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4