2024-01-19

Czy powinnam poczekać, czy lepiej zacząć brać leki?

16 lat temu zachorowałam na padaczkę. Miałam jeden ciężki napad i kilka mniejszych. Po wdrożeniu leczenia ataki ustały. Po kilku latach była pierwsza nieudana próba stopniowego odstawienia leków. Niestety wystąpił jeden napad i powróciłam do leczenia. Po kolejnych 5 latach leczenia mój neurolog zdecydował o kolejnej próbie odstawienia. Mijają trzy tygodnie bez leków, niestety pojawiły się aury: paniczny lęk, zagubienie, rozbicie, dudnienie w głowie, identyczne odczucia jak miałam przed każdym napadem. Jednak teraz były tylko aury. Pogłębiły się problemy ze snem. Nie wiem, co robić, za miesiąc mam badanie EEG, a za dwa wizytę u neurologa. Bardzo liczyłam, że uwolnię się od nich, mam jaskrę, a te leki nie są obojętne. 

Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Padaczka w Katowicach Padaczka w Bielsku-Białej Padaczka w Dąbrowie Górniczej Neurolog w Bielsku-Białej Neurolog w Katowicach Neurolog w Dąbrowie Górniczej Padaczka w Warszawie Neurolog w Warszawie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5929
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15586
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+137
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4