Czy powiększony węzeł chłonny może być objawem chłoniaka?

Mam 19 lat, kilka miesięcy temu zachorowałam (prawdopodobnie mnie przewiało) i wystąpił u mnie katar, ból głowy, ale co najbardziej niepokojące też powiększenie kilku węzłów chłonnych na szyi po prawej stronie. Udałam się do lekarza rodzinnego, przeprowadził badanie palpacyjne szyi, przepisał lekarstwa, ale obawiając się chłoniaka wysłał mnie na morfologię, crp i ob, które wyszły idealnie. Choroba minęła, ale jeden z węzłów niestety został. Przestał być bolesny, lekko się zmniejszył, ale nadal był wyczuwalny (nie przekraczał 2 cm). Stresowało mnie to bardzo, ale lekarz mówił, że tak się zdarza. Ten węzeł nie wydawał się podejrzany- był ruchomy i dość miękki, jednak nie mogłam przestać myśleć o chłoniaku i cały czas sprawdzałam, czy nie powiększył się, mimo, że nie miałam innych objawów. Kilka dni temu zachorowałam ponownie, znowu powiększyło mi się kilka węzłów chłonnych po tej samej stronie i były przy tym bolesne. Oprócz tego miałam okropny katar, ból gardła, kaszel, ból główny i temperaturę poniżej normy (35,7). Tym razem lekarz nie wysłał mnie na badania krwi, bo stwierdził, że węzły są typowo infekcyjne. Powoli zdrowieję i pozostały dwa węzły na szyi, a ja cały czas bardzo się boję, że to rak. Powinnam iść prywatnie do onkologa albo na usg? Ten jeden węzeł jest ze mną tak długo, że spędza mi sen z powiek.

W celu uspokojenia i wykluczenia niepokojących Panią schorzeń proszę udać się na usg - badanie powinno rozwiać wątpliwości.
należy zgłosić się do lekarza rodzinnego oraz wykonać usg celem diagnostyki
W celu dokładnej oceny węzłów chłonnych, przy odpowiednich wskazaniach zlecamy biopsję/badania USG węzłów chłonnym lub inne - zapraszam na konsultacje, w razie potrzeby wytłumaczę dokładnie wytyczne postępowania - specjalista medycyny rodzinnej lekarz Jakub Woźniak
Jeśli się Pani niepokoi proszę zgłosić się na badanie USG.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ból gardła w Warszawie Ból gardła w Częstochowie Ból gardła we Wrocławiu Ból gardła w Bielsku-Białej Powiększenie węzłów chłonnych w Warszawie Ból gardła w Krakowie Ból gardła w Gliwicach Powiększenie węzłów chłonnych w Katowicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4563
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12305
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z