Czy pooperacyjne skutki uboczne wpłyną na rozwój płodu?

Dzień dobry,moja dziewczyna 2,5 roku temu przeszła operacje usunięcia ogromnego guza mózgu-nerwiak (guz był łagodny). Guz mocno uciskał na pień mózgu. Dopiero 6 miesięcy temu jakoś ”doszła do siebie”, ma zaburzenia równowagi, nie słyszy na jedno ucho, ma niedowład prawostronny twarzy, powieka się nie domyka i zrobiło się bielmo na oku. Ma 39 lat (ma już dziecko) i widzę, że nie ma już tej energii co kiedyś. Bardzo dużo śpi (po 12h),niektóre czynności sprawiają jej trudności. Myślimy o dziecku, ale mam mnóstwo obaw czy dziecko urodzi się zdrowe, czy ciąża będzie przebiegać prawidłowo i jej organizm to wytrzyma. Czy poradzi sobie z niemowlakiem, do którego trzeba wstawać w nocy przez najbliższe lata kiedy ma problemy ze słuchem i ciągle jest zmęczona. Czy to nie jest już za późno na zajście w ciążę?

Proponuję najpierw wykonać badania krwii partnerce, celem oceny stanu zdrowia. Proszę rozważyć poradę celem omówienia szczegółów.
Proponuję najpierw wykonać badania laboratoryjne partnerce, celem oceny stanu zdrowia. Proszę rozważyć poradę celem omówienia szczegółów.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
2797
Pytań zadanych
przez pacjentów
7004
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

80
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi