Czy pomylenie kolejności tabletek antykoncepcyjnych ma jakiś wpływ na ich dzialanie?

Nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się pominąć tabletki antykoncepcyjnej. W sumie nie pominęłam tabletki, a pomyliłam je. Zamiast ostatnią tabletkę z trzeciego tygodnia, wzięłam pierwszą z czwartego. Dopiero po dwóch dniach zauważyłam, że pomyliłam dni i nie wzięłam tej tabletki, którą powinnam. Co powinnam zrobić przy takiej pomyłce? Dodam, że odbyłam stosunek.

W zależności od stosowanego preparatu ryzyko ciąży może być niskie lub bardzo niskie. Jeśli od niezabezpieczonego stosunku minęło mniej niż 5 dni to można rozważyć zastosowanie antykoncepcji postkoitalnej.
Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Jeśli potrzebujesz specjalistycznej porady, umów konsultację online.
Otrzymasz wszystkie odpowiedzi bez wychodzenia z domu.
Nasi specjaliści Jak to działa?
2413
Pytań zadanych
przez pacjentów
5970
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

74
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi