Czy podczas USG może zmienić się termin porodu na szybszy?

Jestem w 15 tygodniu ciąży, termin porodu wyliczony z ostatniej miesiączki to 22 lipiec. Na ostatnim usg wiek ciąży wyszedł o tydzień starszy i termin zmienił się na 18 lipca. Rozumiem gdyby z usg wyszło, że ciąża jest młodsza, bo zawsze jest ta różnica ze względu na czas zapłodnienia. Ale dlaczego u mnie wyszło, że jest starsza? Czy to możliwe, że do zapłodnienia doszło wcześniej niż myślę?

Ocena biometrii płodu pomaga ustalić wiek ciążowy, ale to tylko jedna z metod i podobnie jak inne obarczona może być pewnym błędem. Kontrola biometrii płodu służy przede wszystkim do kontroli prawidłowości rozwoju ciąży, a przesuwający się termin porodu obliczany z pomiarów w usg może wymagać uwagi w tym zakresie. Proszę omówić to podczas kolejnej, kontrolnej wizyty ginekologicznej z badaniem ultrasonograficznym.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ciąża w Bielsku-Białej Ciąża w Katowicach Ciąża w Krakowie Ciąża w Dąbrowie Górniczej Ciąża w Warszawie Ciąża w Gliwicach Ginekolog w Warszawie Ciąża w Gdańsku

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
3893
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
9998
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+105
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi