Czy po zabiegu botoksu czoła można karmić piersią?

Dziś rano (środa) poddałam się zabiegowi botoksu w okolicach czoła. Karmię piersią 10 miesięczne dziecko. Kosmetolog powiedziała, że to nie jest przeciwwskazaniem gdyż toksyna się nie rozchodzi po organizmie i napewno nie trafi do mleka. Jednak właśnie rozmawiałam ze znajomą pielęgniarką, która uważa, że to ma wpływ na mleko. Nie wiem co robić, od chwili zabiegu nie karmiłam. Czy to wyklucza mnie już z karmienia piersią? Dodam, że dostałam znieczulenie, jednak najbardziej martwi mnie sprawa botoksu.

należy zgłosić się do lekarza który wykonywał zabieg
Toksyna botulinowa jest lekiem i substancją wyjątkowo silnie działającą. Podawać ją powinna uprawniona do tego osoba, która po zabraniu odpowiedniego wywiadu medycznego dopuszcza jego bezpieczne zastosowanie. Wyczesującej odpowiedzi w tym zakresie powinien udzielić lekarz, który zabieg wykonał.
Nie zaleca się stosowania tego preparatu u kobiet starających się o ciążę, w ciąży oraz matek karmiących piersią.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Poznaniu Ginekolog w Rzeszowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4568
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12306
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z