Czy po transferze zarodka można wykonać rezonans magnetyczny?

13 lat temu miałam operację na odcinku lędźwiowym (wypadnięcie dwóch dysków). Obecnie ból powrócił już do tego stopnia, że chcę iść do szpitala, bo nic mi nie pomaga a wiem, że kolejna operacja mi ulży. Tylko, że tym razem jestem 2 dzień po transferze zarodka i nie wiem czy mogę zrobić rezonans magnetyczny.

Konieczna wizyta u neurologa i leczenie zachowawcze. Wykonanie MR , TK, RTG kręgosłupa są przeciwwskazane w Pani sytuacji.
Wykonanie badań obrazowych w ciąży, po transferze zarodka, czy w trakcie starań macierzyńskich jest możliwe po wcześniejszej szczegółowej konsultacji i analizie ewentualnych wskazań i przeciwwskazań. Proszę zgłosić się do lekarza prowadzącego Pani leczenie i omówić zasadność wykonania badania na tym etapie.
Konieczna wizyta u neurologa i leczenie . Wykonanie MR , TK, RTG kręgosłupa są przeciwwskazane w Pani sytuacji
Niezbędna jest konsultacja neurologiczna z omówieniem możliwości dalszych działań diagnostycznych i leczniczych, uwzględniających Pani sytuację. O istnieniu wskazań bezwzględnych/względnych do wykonania badań obrazowych typu TK, NMR w przypadku ciąży/po transferze zarodka decyduje lekarz prowadzący leczenie.
Należy skonsultować się z lekarzem, który ma wykonać badanie obrazowe.
Konieczna wizyta u neurologa i leczenie . Wykonanie MR , TK, RTG kręgosłupa są przeciwwskazane w Pani sytuacji
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Chirurg w Dąbrowie Górniczej Chirurg w Katowicach Chirurg w Bielsku-Białej Chirurg w Warszawie Chirurg w Poznaniu Chirurg w Krakowie Chirurg w Częstochowie Chirurg w Gliwicach

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
4563
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
12305
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+114
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta e‑Recepta L4 L4 Psycholog Psycholog Zdrowie A-Z Zdrowie A-Z