Czy po rozpoczęciu przyjmowania antykoncepcji mogą pojawiać się wypryski na twarzy?

Od dwóch tygodni przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Czuję się dobrze natomiast na mojej twarzy pojawiło się więcej wyprysków niż zwykle (głównie są to guzki podskórne). Czy są to skutki uboczne czy początkowo jest to normalne? Nie wiem czy powinnam udać się do lekarza czy jeszcze poczekać.

tak mogą się pojawić wypryski
W zależności od stosowanego leku wystąpienie zmian skórnych może być bardziej lub mniej prawdopodobne. Jeśli zmiany będą się nasilać lub nie będą ustępować proszę omówić z ginekologiem zmianę preparatu na inny.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3559
Pytań zadanych
przez pacjentów
8524
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi