2022-07-15

Czy po rozpoczęciu przyjmowania antykoncepcji mogą pojawiać się wypryski na twarzy?

Od dwóch tygodni przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Czuję się dobrze natomiast na mojej twarzy pojawiło się więcej wyprysków niż zwykle (głównie są to guzki podskórne). Czy są to skutki uboczne czy początkowo jest to normalne? Nie wiem czy powinnam udać się do lekarza czy jeszcze poczekać.

W zależności od stosowanego leku wystąpienie zmian skórnych może być bardziej lub mniej prawdopodobne. Jeśli zmiany będą się nasilać lub nie będą ustępować proszę omówić z ginekologiem zmianę preparatu na inny.
Proszę skonsultować się z lekarzem, który wypisał antykoncepcję w celu ewentualnej zmiany preparatu.
Takie zmiany mogą się pojawiać. Można to omówić z ginekologiem , który zapisał tę kurację.
W razie nasilenia lub braku poprawy podanych zmian, wskazana jest kontrola ambulatoryjna u ginekologa.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Bielsku-Białej Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Gdańsku Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Rzeszowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5964
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15636
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+139
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4