Czy po przyjęciu tabletki dzień po istnieje ryzyko ciąży?

Nie zrobiłam przerwy w przyjmowaniu 2 opakowań tabletek antykoncepcyjnych, ale zapomniałam zażyć 4 tabletkę z nowego opakowania (przyjęłam ją po 20h). Dla pewności przyjęłam tabletkę po. Czy jest ryzyko ciąży?

Tak, każda metoda antykoncepcyjna niesie ze sobą pewne, aczkolwiek niewielkie ryzyko ciąży. Jeśli zastosowała Pani antykoncepcję postkoitalną we właściwym czasie to ryzyko jest niewielkie. Może Pani spać spokojnie.
tak istnieje ryzyko ciąży, żadna metoda antykoncepcji nie wyklucza ciąży
Ryzyko ciąży jest bardzo niskie
Jest niewielkie ryzyko ciąży
Ryzyko ciąży jest niewielkie.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8533
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

100
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi