Czy po miesiącu stosowania antykoncepcji można ją zmienić?

Mam 39 lat, od miesiąca przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Podczas wizyty u lekarza prosiłam o dopasowanie środka, który złagodzi moje złe samopoczucie (dobrze się czułam tylko tydzień po miesiączce, w dni płodne miałam okropny ból w podbrzuszu, tkliwe, obrzmiałe piersi i opuchnięty brzuch aż do kolejnej miesiączki). Kończę pierwszy blister i mam ciągle obrzmiałe tkliwe piersi, co mi bardzo przeszkadza. Mam naturalnie obfity biust, a teraz dodatkowo jest sporo większy. Czy powinnam zmienić tabletki po 1 miesiącu stosowania?

Można zmienić na inny preparat
Tak, jeśli źle Pani toleruje obecnie stosowany lek to zasadna będzie jego zmiana na inny. Proszę umówić konsultację ginekologiczną.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3446
Pytań zadanych
przez pacjentów
8299
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

97
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi