2022-03-19

Czy po miesiącu stosowania antykoncepcji można ją zmienić?

Mam 39 lat, od miesiąca przyjmuję tabletki antykoncepcyjne. Podczas wizyty u lekarza prosiłam o dopasowanie środka, który złagodzi moje złe samopoczucie (dobrze się czułam tylko tydzień po miesiączce, w dni płodne miałam okropny ból w podbrzuszu, tkliwe, obrzmiałe piersi i opuchnięty brzuch aż do kolejnej miesiączki). Kończę pierwszy blister i mam ciągle obrzmiałe tkliwe piersi, co mi bardzo przeszkadza. Mam naturalnie obfity biust, a teraz dodatkowo jest sporo większy. Czy powinnam zmienić tabletki po 1 miesiącu stosowania?

Tak, jeśli źle Pani toleruje obecnie stosowany lek to zasadna będzie jego zmiana na inny. Proszę umówić konsultację ginekologiczną.
Znajdź specjalistę w twojej okolicy
Ginekolog w Warszawie Ginekolog w Dąbrowie Górniczej Ginekolog w Katowicach Ginekolog w Krakowie Ginekolog w Częstochowie Ginekolog w Gliwicach Ginekolog w Łodzi Ginekolog w Rzeszowie

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
Uzyskaj odpowiedzi
5979
Pytań zadanych
przez pacjentów
separator
15664
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

separator
+140
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi
e-Recepta Przeziębienie e-Recepta Znajdź lek L4 L4