Czy po 40-stym roku życia mogę zacząć przyjmować tabletki antykoncepcyjne?

Chciałabym zacząć brać tabletki antykoncepcyjne. Ale mam już 43 lata i jestem osoba palącą. Czy powinnam zrezygnować?

U kobiet palących wskazane są inne metody antykoncepcyjne niż doustna antykoncepcja hormonalna. Wskazana konsultacja z ginekologiem.
Palenie papierosów i Pani wiek to bezwzględne przeciwwskazania do dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych - należy rozważyć inne metody - np. wkładkę wewnątrzmaciczną. Ostateczna decyzja należy do ginekologa prowadzącego.
Palenie papierosów i Pani wiek to bezwzględne przeciwwskazania do dwuskładnikowych tabletek antykoncepcyjnych - należy rozważyć inne metody - np. wkładkę wewnątrzmaciczną. Ostateczna decyzja należy do ginekologa prowadzącego.
Tak, może Pani stosować antykoncepcję, ale dobór preparatu wymagać może szerszej konsultacji i dobrania odpowiedniej metody.
Tak, powinna Pani zrezygnować z palenia, gdyż znacząco podnosi to ryzyko wielu chorób.
Wskazana konsultacja ginekologiczna.

Treści zawarte w Serwisie mają na celu polepszenie, a nie zastąpienie kontaktu pomiędzy Użytkownikiem Serwisu a lekarzem. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny i edukacyjny i w żadnym wypadku nie zastępuje konsultacji medycznej.  W celu dokładnej diagnozy zalecany jest kontakt z lekarzem.
Dziękujemy
Twoje pytanie zostało wysłane. Nasi specjaliści udzielają odpowiedzi zwykle do kilkunastu godzin od zadanego pytania. Wszystkie odpowiedzi zostaną wysłane na adres e‑mail, który podałeś w formularzu.
lub Umów się na konsultację
Chcesz zadać pytanie i otrzymać odpowiedź od kilku lekarzy?
Zadaj je przez poniższy formularz. Po zatwierdzeniu przez naszego moderatora pytanie zostanie opublikowane, a lekarze będą mogli na nie publicznie odpowiedzieć.
Musisz napisać jeszcze: 50 znaków.
Pytania i odpowiedzi
* Na podany adres e-mail otrzymasz powiadomienie o odpowiedziach na Twoje pytanie. Adres nie będzie widoczny publicznie.
Uzyskaj odpowiedzi
Uzyskaj odpowiedzi dzięki konsultacji online
Potrzebujesz specjalistycznej porady, recepty, zwolnienia lekarskiego (L4) lub skierowania umów konsultację online. Konsultacja lekarska online w 15 minut bez wychodzenia z domu z Receptą na twój telefon.
Nasi specjaliści Jak to działa? Recepta online
3563
Pytań zadanych
przez pacjentów
8530
Odpowiedzi

udzielonych przez specjalistów

99
Lekarzy i specjalistów
udzielających odpowiedzi